Jak utrzymać chłód w sypialni podczas lata

 

W chłodne dni tęsknimy za miłym ciepłem, które otula nas i daje poczucie komfortu. Natomiast latem, gdy przyjdą upały szukamy chłodu, który pozwoli odpocząć po ciężkim dniu. Zwłaszcza noce bywają trudne, gdy wysoka temperatura w sypialni zamiast schłodzić ciało i zrelaksować, utrudnia sen. Jeżeli nie możesz obniżyć temperatury korzystając z klimatyzacji, zastosuj nasze pomysły jak obniżyć temperaturę w sypialni latem, a przekonasz się, że można uzyskać całkiem przyjemny efekt.

 

1. Zaciągaj zasłony

Odizolowanie wnętrza od bezpośrednio padających promieni słonecznych pozwoli uchronić meble, podłogę i ściany od nagrzewania się.

 sypialnia1

2. Załóż odbijające światło rolety

Zastosowanie rolet przeciwsłonecznych, zwłaszcza jeśli masz w sypialni okno dachowe, daje wymierny rezultat. Promienie słoneczne odbijają się od rolety tuż przy szybie i nie docierają wgłąb pokoju.

roleta dach 

3. Zasuwaj rolety zewnętrzne

Jeżeli masz zamontowane rolety zewnętrzne na oknach w sypialni to koniecznie je zasuń na dzień. W ciągu dnia i tak rzadko korzystamy z sypialni, zwykle nie ma nas w domu w tym czasie, więc to że jest tam ciemno nikomu nie przeszkadza. A zasunięte rolety zewnętrzne dają najlepszy rezultat w utrzymaniu chłodu w domu.

 roleta zewn

 

4. Wietrz sypialnię z rana i w nocy, zamykaj okna na dzień

Okna zamykaj w ciągu dnia, tak aby nie wpuszczać do środka rozgrzanego powietrza. Jeżeli w domu masz np. 25 o C, a na zewnątrz jest ponad 30 o C, a przy ścianie budynku nawet 40 o C , to już wiesz jaką temperaturę ma powietrze, które wpuszczasz do środka. Okna otwieraj koniecznie wieczorem, w nocy i rano, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa niż w domu, a przynajmniej nie wyższa.

sypialnia2

5. Nie zamykaj drzwi 

Utrzymaj cyrkulację powietrza - gdy wychodzisz z domu zamykaj drzwi i okna zewnętrzne, natomiast wewnątrz domu nich pozostaną otwarte. Cyrkulacja powietrza w domu jest konieczna.

 

6. Zmień kołdrę na letnią

Zimą lubimy, gdy kołdra otula nas dokładnie, ale w lecie potrzebujemy tylko lekkiego okrycia. Dostępne są kołdry z materiałów przepuszczających powietrze, oddychających, które najlepiej sprawdzą się w czasie upałów.

sypialnia3 

 

7. Kup oddychającą pościel bawełnianą lub atłasową.

To jak odbieramy w dotyku pościel również da nam wrażenie chłodu lub ciepła. Pościele flanelowe, które sprawdzą się w zimie, nie będą dobre latem. W ciepłe dni lepsza jest pościel gładka, bez meszków.

8. Zaopatrz się w cichy wentylator.

Nie zawsze otwarte nocą okno da uczucie ruchu powietrza, gdyż bezwietrzne, ciepłe noce są częste. Wystarczy wentylator o małej mocy, który dmuchając odświeży atmosferę.

wentylator 

 

9. Nawilżacz powietrza

- jest również dobrym pomysłem. Dodatkowo jeśli do zbiornika możesz wrzucić kostki lodu, odczucie chłodu będzie lepsze. Pamiętaj, aby nawilżacz nie pracował zbyt długo, gdyż tropikalna wilgotność zamiast ulgi przyniesie uczucie ciężkości.

nawilżacz powietrza

 

O nas

Uwielbiamy robić to co robimy.

Dlatego nasze propozycje są takie oczywiste, proste i przystępne dla każdego.

W naszym serwisie

O nas