Podróżowanie ze smrtfonem w ręku

Napisał

 

Podróżowanie nie jest tanie. Taką opinię na pewno słyszałeś wielokrotnie. Podróżując w zorganizowanych wycieczkach, czy wczasach z biura podróży, rzeczywiście musimy wydać kwotę nad którą warto się zastanowić.

Natomiast w dobie Internetu, map na smartfoniei przewodników multimedialnych, kilkudniową wyprawę możemy zorganizować sobie sami i nie zachwieje ona budżetem rodzinnym. Jest wiele pięknym miejsc w Polsce, na które przeznaczając kilka dni poznamy historię miasta, atrakcje regionu i smaki okolic. Wrócimy z takiej wyprawy pozytywnie nakręceni, z chęcią kolejnego wypadu.

Gdzie szukać informacji?

Pierwszym miejscem zanim gdziekolwiek pojedziesz, przeszukaj Internet i wybierz miejsce, które chcesz zobaczyć. Informacji szukaj na portalach turystycznych miast czy regionów lub na takich stronach jak VisitTarnow.com, gdzie znajdziesz informacje co warto zobaczyć w Tarnowie, gdzie zjeść i co zwiedzić w okolicy. Często na stronach turystycznych znajdziesz też informacje o bazie noclegowej, jak się poruszać po mieście i wiele innych przydatnych w podróży informacji. 

Zwiedzanie na własną rękę ma jeszcze inne zalety. Oglądasz to co cię interesuje - chcesz wejść do muzeum, wchodzisz, nie chcesz idziesz dalej. Masz ochotę wyjść na okoliczną górę - wychodzisz, nie masz weny na chodzenie - idziesz na lody. Wszystko robisz w swoim tempie i według własnych preferencji. 

Polecam taką formę aktywności turystycznej. Nie kosztuje dużo, a można zobaczyć wiele i poczuć charakter i atmosferę miejsc, w których nie byliśmy nigdy lub tylko przejazdem.

Drogi Użytkowniku! Zanim klikniesz „OK” proszę Cię o przeczytanie informacji o tym jakie dane osobowe są zbierane przez nasz serwis, w jakim celu, na jakiej podstawie, kim jesteśmy oraz jakie prawa, w związku z tym, Ci przysługują. Wszystkie te informacje znajdziesz klikając w link "Więcej informacji". Po zapoznaniu się z Polityką prywatności, jeśli chcesz korzystać z serwisu, kliknij "OK". Klikając "OK" wyrażasz świadomą zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Pamiętaj, że po wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zawsze możesz ją cofnąć lub ograniczyć. Jak to zrobić - informacje znajdziesz w zakładce "Więcej informacji".