Wydrukuj tę stronę

Podróżowanie ze smrtfonem w ręku

Napisał

 

Podróżowanie nie jest tanie. Taką opinię na pewno słyszałeś wielokrotnie. Podróżując w zorganizowanych wycieczkach, czy wczasach z biura podróży, rzeczywiście musimy wydać kwotę nad którą warto się zastanowić.

Natomiast w dobie Internetu, map na smartfoniei przewodników multimedialnych, kilkudniową wyprawę możemy zorganizować sobie sami i nie zachwieje ona budżetem rodzinnym. Jest wiele pięknym miejsc w Polsce, na które przeznaczając kilka dni poznamy historię miasta, atrakcje regionu i smaki okolic. Wrócimy z takiej wyprawy pozytywnie nakręceni, z chęcią kolejnego wypadu.

Gdzie szukać informacji?

Pierwszym miejscem zanim gdziekolwiek pojedziesz, przeszukaj Internet i wybierz miejsce, które chcesz zobaczyć. Informacji szukaj na portalach turystycznych miast czy regionów lub na takich stronach jak VisitTarnow.com, gdzie znajdziesz informacje co warto zobaczyć w Tarnowie, gdzie zjeść i co zwiedzić w okolicy. Często na stronach turystycznych znajdziesz też informacje o bazie noclegowej, jak się poruszać po mieście i wiele innych przydatnych w podróży informacji. 

Zwiedzanie na własną rękę ma jeszcze inne zalety. Oglądasz to co cię interesuje - chcesz wejść do muzeum, wchodzisz, nie chcesz idziesz dalej. Masz ochotę wyjść na okoliczną górę - wychodzisz, nie masz weny na chodzenie - idziesz na lody. Wszystko robisz w swoim tempie i według własnych preferencji. 

Polecam taką formę aktywności turystycznej. Nie kosztuje dużo, a można zobaczyć wiele i poczuć charakter i atmosferę miejsc, w których nie byliśmy nigdy lub tylko przejazdem.