Cięcie tui szmaragdowej

Napisał

Tuja szmaragdowa doskonale nadaje się na stworzenie szpaleru, a gęściej posadzona stworzy piękny, zimozielony żywopłot. Jest to odmiana, niebrązowiejąca na zimę, mrozoodporna i stosunkowo szybko rosnąca, co czyni ją bardzo atrakcyjną odmianą.

Najlepszą porą na cięcie jest wczesna wiosna, zanim roślina rozpocznie okres wegetacji.

Młode egzemplarze przycinamy delikatnie. Ucinamy ok. 1/3 ubiegłorocznego przyrostu. Ma to na celu zagęszczenie rośliny. Tuje o wysokości ponad 1,5 metra możemy już wyrównywać, przycinając wybijające się sztuki, do wysokości niższych egzemplarzy, tak aby uzyskać równą linię.

W okresie letnim, w czerwcu/lipcu możemy zrobić drugie cięcie, skracając rośliny o 1/3 wysokości młodego przyrostu. Jesienią nie przycinamy już roślin, dając im czas na przygotowanie się do przezimowania.

 

 

Drogi Użytkowniku! Zanim klikniesz „OK” proszę Cię o przeczytanie informacji o tym jakie dane osobowe są zbierane przez nasz serwis, w jakim celu, na jakiej podstawie, kim jesteśmy oraz jakie prawa, w związku z tym, Ci przysługują. Wszystkie te informacje znajdziesz klikając w link "Więcej informacji". Po zapoznaniu się z Polityką prywatności, jeśli chcesz korzystać z serwisu, kliknij "OK". Klikając "OK" wyrażasz świadomą zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Pamiętaj, że po wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zawsze możesz ją cofnąć lub ograniczyć. Jak to zrobić - informacje znajdziesz w zakładce "Więcej informacji".