Wiosenne cięcie Buddlei Davidi

Napisał

Budleje pochodzą z umiarkowanych i tropikalnych rejonów świata i są uwielbiane przez motyle, trzmiele i pszczoły. Czasem na jednym krzewie usiądzie w jednym czasie nawet kilkanaście motyli i dlatego nazywane są motylimi krzewami.  

Budleja Davidi kwitnie bardzo długo. Zaczyna pod koniec czerwca lub początkiem lipca i kwitnie aż do października. Kwiaty, a właściwie kwiatostany rozwijają się stopniowo, najpierw na pędach głównych, później na bocznych.

Budleja nie jest odporna na mróz i część nadziemna po zimie jest całkowicie sucha i należy ją wyciąć.

Krzew przycinamy krótko – około 15-20 centymetrów nad ziemią.

Budleja rośnie bardzo szybko - nawet po tak krótkim przycięciu w sierpniu uzyskuje około 1,5 m wysokości - i bardzo obficie pokrywa się kwiatami.

 

 

Drogi Użytkowniku! Zanim klikniesz „OK” proszę Cię o przeczytanie informacji o tym jakie dane osobowe są zbierane przez nasz serwis, w jakim celu, na jakiej podstawie, kim jesteśmy oraz jakie prawa, w związku z tym, Ci przysługują. Wszystkie te informacje znajdziesz klikając w link "Więcej informacji". Po zapoznaniu się z Polityką prywatności, jeśli chcesz korzystać z serwisu, kliknij "OK". Klikając "OK" wyrażasz świadomą zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Pamiętaj, że po wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zawsze możesz ją cofnąć lub ograniczyć. Jak to zrobić - informacje znajdziesz w zakładce "Więcej informacji".